ابزار آلات پوش فیت
 

ارسال صورت برای کارشناسان تاسیسات خانه

ایجاد پیش فاکتور توسط کارشناس

(در کمتر از 3 ساعت)

راه های ارتباطی با کارشناسان تاسیسات خانه

ابزارآلات پوش فیت

ابزارآلات پوش فیت عبارتند از دستگاه ها و وسایلی که برای نصب و اتصال لوله ها و اتصالات پوش فیت به کار می روند. پوش فیت یک نوع سیستم فاضلابی است که از ترکیب پی وی سی و پلی پروپیلن ساخته شده و دارای سطح داخلی صاف و صیقلی است. این سیستم دارای مزایایی مانند سرعت اجرا، عدم نیاز به جوش و حلال، مقاومت در برابر آتش و خوردگی، کاهش صدا و آب بندی مناسب است .

 

 

انواع ابزارآلات پوش فیت شامل موارد زیر هستند:

 

لوله بر: دستگاهی است که برای برش لوله های پوش فیت به اندازه مورد نیاز استفاده می شود. لوله بر می تواند چند منظوره باشد و برای برش انواع لوله های پلیمری نیز قابل استفاده باشد .

کونیک کن: دستگاهی است که برای ایجاد شکل مخروطی در سر لوله های پوش فیت به کار می رود. این شکل باعث می شود که لوله به راحتی در اتصالات پوش فیت قرار گیرد و آب بندی بهتری داشته باشد .

بوگیر: دستگاهی است که برای تمیز کردن سطح داخلی لوله های پوش فیت از گرد و غبار و مواد زائد استفاده می شود. بوگیر باعث می شود که اورینگ یا واشر آب بند به خوبی بر روی لوله قرار گیرد و عدم نشتی ایجاد شود .

علمک: دستگاهی است که برای اتصال لوله های پوش فیت با اندازه های مختلف به کار می رود. علمک با فشار دادن لوله ها به یکدیگر باعث می شود که اورینگ ها به درستی در جای خود قرار گیرند و اتصال محکمی ایجاد شود .

آچار تسمه ای: دستگاهی است که برای گرفتن و چرخاندن اتصالات پوش فیت به کار می رود. آچار تسمه ای دارای یک تسمه از جنس پلاستیک یا فلز است که دور اتصال قرار می گیرد و با کشیدن آن اتصال را محکم می کند.

کاربرد ابزارآلات پوش فیت در سیستم های فاضلاب خانگی، صنعتی، بیمارستانی، هتلی و غیره است. این ابزارها باعث می شوند که نصب و اتصال لوله ها و اتصالات پوش فیت به راحتی و با کیفیت بالا انجام شود.